KLASTER FIRM INFORMATYCZNYCH
POLSKI WSCHODNIEJ

Aktualności - informacje z Klastra IT i branży informatycznej

Stowarzyszenie Informatyka Podkarpacka bierze udział w Forum Innowacji w Rzeszowie

07-09-2010

W dniach 7 - 8 września 2010r. miasto będzie gościć przedstawicieli rządu, środowisk biznesowych i opiniotwórczych oraz wybranych przedsiębiorców z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej. W panelach dyskusyjnych wezmą udział między innymi przedstawiciele Stowarzyszenia Informatyka Podkarpacka.

 

Przed dwa wrześniowe dni w Rzeszowie potrwa Forum Innowacji. Jest to prestiż dla miasta, bowiem odbywa się ono w ramach krynickiego Forum Ekonomicznego, a to jest liczącym się w Europie.

Podpisy pod porozumieniem o organizacji forum w marcu złożyli Zygmunt Berdychowski, Przewodniczący Rady Programowej Forum i Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

Jak informuje rzeszowski magistrat, wśród pomysłodawców forum w Rzeszowie byli: Jan Bury - wiceminister Skarbu Państwa, Tadeusz Ferenc - prezydent Rzeszowa, Zygmunt Berdychowski - Prezes Fundacji Instytutu Studiów Wschodnich, Adam Góral - prezes Asseco Poland, Andrzej Sobkowiak - rektor Politechniki Rzeszowskiej, Paweł Walawender - firma szkoleniowo-badawcza BDC Center. Uzasadnieniem dla takiego pomysłu była innowacyjność stolicy Podkarpacia w lotnictwie, informatyce oraz jego pozycja na rynku akademickim.

Forum ma stać sie w przyszłości miejscem spotkań i wymiany doświadczeń dla wybranych przedsiębiorców z Polski i Europy Środkowo-wschodniej, przedstawicieli rządów i parlamentów, którzy są odpowiedzialni za prowadzenie i promocję rozwoju technologii i innowacji - podaje Urząd Miasta Rzeszowa. - Celem forum jest również pokazanie i udowodnienie ważnej roli Podkarpacia w procesach innowacyjnych. Forum Innowacji w Rzeszowie to organizowane po raz pierwszy wydarzenie towarzyszące Forum Ekonomicznemu w Krynicy - podkreśla magistrat.
 

Szczegółowe informacje na temat przebiegu forum znajdziecie Państwo na stronie:

http://hej.rzeszow.pl/zbliza_sie_forum_innowacji_w_rzeszowie,artykul5153.html

 

Realizacja: Ideo, Powered by: CMS Edito
Wszelkie prawa zastrzeżone KlasterIT - Klaster Firm Informatycznych Polski Wschodniej | ul. Hanasiewicza 19, pok. 12, Rzeszów, Podkarpacie
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013