KLASTER FIRM INFORMATYCZNYCH
POLSKI WSCHODNIEJ

Aktualności - informacje z Klastra IT i branży informatycznej

Właściciele Mobi Touch w krajowym finale Imagine Cup 2013

26-03-2013

 

Imagine Cup to prestiżowy konkurs, w którym młodzi ludzie pokazują autorskie rozwiązania w branży IT. Organizatorzy rozpatrują je w trzech kategoriach: Games, Innovation oraz World Citizenship. Finały krajowe pozwolą przedstawić swoje pomysły szerokiemu audytorium - cenionym teoretykom i praktykom ICT. Jury wyłoni najlepsze projekty i drużynę, która będzie reprezentowała Polskę na światowych finałach w Petersburgu. Taką szansę ma przed sobą rzeszowska drużyna Touch The Future, której członkowie należą do Klastra Firm Informatycznych Polski Wschodniej.

 

Wydaje się, że kreatywność, innowacyjność i ambitność młodych ludzi są nieograniczone. Studenci z Rzeszowa w drużynie, którą nazwali Touch The Future Team stworzyli projekt CityQuest - aplikację na Windows Phone 8. CityQuest to rodzaj interaktywnej gry miejskiej wykorzystującej rozszerzoną rzeczywistość (Augmented Reality), QR kody, technologię zbliżeniową (NFC) oraz Windows Azure. Gracze mają za zadanie wypełnianie kolejnych misji w czasie wchodzenia w wirtualno-realny świat. Touch The Future Team doskonale wpisało się w formułę konkursu, co pozwala mieć nadzieję na powodzenie rzeszowskiej drużyny.

 

Udział w konkursie, a tym bardziej wyróżnienie w nim, przynoszą wiele korzyści. To nie tylko okazja, by poznać opinie innych na temat swoich pomysłów i rozwiązań, ale także możliwość przekucia swoich pasji w realny biznes, w tym podnoszenia konkurencyjności swoich firm, tak, jak w przypadku Mobi Touch– mówi Wojciech Materna, Prezes Stowarzyszenia Informatyka Podkarpacka, koordynatora Klastra IT.

Realizacja: Ideo, Powered by: CMS Edito
Wszelkie prawa zastrzeżone KlasterIT - Klaster Firm Informatycznych Polski Wschodniej | ul. Hanasiewicza 19, pok. 12, Rzeszów, Podkarpacie
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013