KLASTER FIRM INFORMATYCZNYCH
POLSKI WSCHODNIEJ

Aktualności - informacje z Klastra IT i branży informatycznej

II Kongres Profesjonalistów IT, 2 X 2014

03-10-2014

II Kongres Profesjonalistów IT odbył się 2 października 2014 r. w Hotelu Rzeszów. Hasłem przewodnim było Praktyczne zastosowanie nowych technologii. W wydarzeniu wzięło udział 150 osób, w tym eksperci i praktycy biznesu z branży informatyczno-komunikacyjnej w Polsce. – Systemy IT to już nie uzupełnienie dotychczasowych procesów zarządzania, ale standard, a w niektórych sektorach rynku konieczność. Postęp technologiczny przynosi wciąż nowe narzędzia i metody, ale także wyzwania dla samej branży, którym musimy sprostać. O innowacjach z perspektywy ich twórców i osób wykorzystujących je zawodowo mówiliśmy na tegorocznym spotkaniu – wyjaśnia Wojciech Materna, Prezes Stowarzyszenia Informatyka Podkarpacka.

Informacja cenna jak nigdy wcześniej

Według badań, na które powoływała się Anna Sieńko, dyrektor ds. Projektów Strategicznych IBM Europa Centralna i Wschodnia, aż 81 proc. klientów przed dokonaniem zakupu sprawdza opinie w Internecie. Tym samym zostawia wiele wartościowych informacji o sobie, swoich preferencjach i produktach czy usługach, których poszukuje. Dlatego coraz większy wpływ na powodzenie firmy na rynku ma jej wizerunek w sieci oraz to, jak potrafi korzystać z dostępnych tam zasobów informacyjnych. Anna Sieńko wyjaśniała również, że progres firmy determinuje efektywne wyszukiwanie i gromadzenie informacji o potencjalnych nabywcach, które pozostawiane są głównie na portalach społecznościowych, a także w wyszukiwarkach. Dzięki takiej wiedzy łatwiejsze staje się dotarcie do klienta oraz przedstawienie mu spersonalizowanej oferty, a to realnie wpływa na podniesienie sprzedaży. Jak tłumaczył Marcin Zagórowski, Współzałożyciel, Dyrektor Interaktywny FEB Sp. z o. o., reklama kierowana do klienta, którego potrzeby już zostały zdefiniowane odnosi znacznie lepsze rezultaty w porównaniu do przypadkowych komunikatów.

Tylko korzyści?

Wirtualny świat to szerokie spektrum możliwości w zakresie pozyskiwania unikalnych informacji. Marcin Zagórowski wspominał, że globalni giganci rynku IT za pomocą komputerów i smartphonów są w stanie zweryfikować, czy użytkownik jest w domu, jak spędza czas, czym się interesuje, a na tej podstawie kierować do niego konkretne oferty. Niewątpliwie firmy mogą czerpać korzyści w postaci wartościowej wiedzy, ale muszą być świadome zagrożeń, które są nieodzownym elementem internetowej rzeczywistości. – W przyszłości przedsiębiorstwa będą musiały jeszcze uważniej dbać o bezpieczeństwo wrażliwych danych. Ponieważ informacje o nowych produktach czy planach rozwoju z pewnością okażą się interesujące dla konkurencji – dodaje Wojciech Materna.

 
Program II Kongresu Profesjonalistów IT tworzyły wystąpienia plenarne i debata z udziałem publiczności. Organizatorem konferencji był Klaster Firm Informatycznych Polski Wschodniej. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Starosta Rzeszowski, Prezydent Miasta Rzeszowa, Wojewoda Rzeszowski, Marszałek Województwa Podkarpackiego.

Realizacja: Ideo, Powered by: CMS Edito
Wszelkie prawa zastrzeżone KlasterIT - Klaster Firm Informatycznych Polski Wschodniej | ul. Hanasiewicza 19, pok. 12, Rzeszów, Podkarpacie
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013