KLASTER FIRM INFORMATYCZNYCH
POLSKI WSCHODNIEJ

Aktualności - informacje z Klastra IT i branży informatycznej

Dron Show Rzeszów 11.10.2015 [PROLOG]

26-09-2015

Wyścigi dronów, bitwy powietrzne modeli RC, akrobacje lotnicze - to tylko część atrakcji Dron Show Rzeszów 2015 Prolog - pierwszej tego typu imprezy plenerowej na Podkarpaciu. Wydarzenie zaplanowano na 11 października 2015. Tego dnia, na bulwarach w Rzeszowie, już od godz. 10 (do 16:00) , będzie można uczestniczyć m.in. w zajęciach dydaktycznych z fizyki, chemii i lotnictwa, wziąć udział w konkursach z nagrodami czy porozmawiać na temat dronów z ich posiadaczami i profesjonalnymi operatorami.

Jak zaznacza Grzegorz Łobodziński, prezes Centrum Naukowo-Technologicznego Systemów Bezzałogowych, które jest organizatorem Dron Show Rzeszów 2015 Prolog, celem imprezy jest popularyzacja wiedzy dotyczącej systemów bezzałogowych (potocznie zwanych dronami), zwiększenie świadomości dotyczącej bezpieczeństwa użytkowania tych urządzeń, jak również integracja środowiska profesjonalnych operatorów, amatorów jak i początkujących miłośników systemów bezzałogowych. Organizatorom zależy również na podkreśleniu, że systemy bezzałogowe to nie tylko statki powietrzne, ale również urządzenia poruszające się po lądzie czy w wodzie, operowane przez człowieka na odległość.

 

Atrakcje podczas DRON SHOW RZESZÓW:

  • Wystawa dronów : quadrokoptery, hexakoptery, oktokoptery
  • Wystawa dronów BVLOS o napędzie: elektrycznym, spalinowym
  • Pokazy lotów dronów w zasięgu wzroku oraz poza zasięgiem wzroku BVLOS
  • Wyścigi FPV klasa 250 / na specjalnie zbudowanym torze
  • Wyścigi równolegle dronów
  • Imprezy towarzyszące (symulatory lotów, pokazy dydaktyczne z chemii, fizyki oraz lotnictwa)


Dron Show Rzeszów 2015 Prolog to pierwsza odsłona cyklicznej imprezy adresowanej zarówno do fanów systemów bezzałogowych, jak i wszystkich zainteresowanych tą nową dziedziną lotnictwa XXI wieku.

Dron Show Rzeszów 2015 Prolog objęli swoim patronatem m.in.: Piotr Orłowski - Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego, Władysław Ortyl - Marszałek Województwa Podkarpackiego, Tadeusz Ferenc - Prezydent Rzeszowa, Wiesław Dronka - Burmistrz Gminy Boguchwała. KlasterIT jest partnerem tego wydarzenia.

 

Miejsce imprezy to Bulwary w Rzeszowie (Park Kultury i Wypoczynku) - okolice małej sceny. Wstęp jest bezpłatny. Prowadzenie imprezy - konferansjer: Paweł Kielanowski. Więcej info: www.dronshow.pl
 

Realizacja: Ideo, Powered by: CMS Edito
Wszelkie prawa zastrzeżone KlasterIT - Klaster Firm Informatycznych Polski Wschodniej | ul. Hanasiewicza 19, pok. 12, Rzeszów, Podkarpacie
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013