KLASTER FIRM INFORMATYCZNYCH
POLSKI WSCHODNIEJ

Aktualności - informacje z Klastra IT i branży informatycznej

Podsumowanie III Kongresu Profesjonalistów IT

29-10-2015

Zrównoważona energetyka, biogospodarka rolno-spożywcza, zdrowe społeczeństwo to jedne z wielu inteligentnych specjalizacji, które prężnie rozwijają się w Polsce. Nowe technologie mogą stanowić dla nich wsparcie. Co to za technologie i w jaki sposób wpływają na inteligentne specjalizacje, jakie rozwiązania niosą ze sobą - odpowiedzi na te i wiele innych pytań udzielili prelegenci podczas III Kongresu Profesjonalistów IT.

W czwartek 22 października 2015, w sali konferencyjnej Hotelu Rzeszów odbył się III Kongres Profesjonalistów IT, skierowany do praktyków branży informatycznej. Wydarzenie odbyło się pod hasłem Nowe technologie wsparciem inteligentnych specjalizacji i zgromadziło ponad 120 osób.

Podczas wykładów były poruszone tematy takie jak prawo autorskie i nowe technologie, zastosowanie systemów informatycznych w systemach bezzałogowych. Mówiono również o programowaniu ruchów człowieka. Swoje miejsce w programie Kongresu znalazły też nowe technologie telewizyjne. Część warsztatowa składała się z bloków tematycznych poświęconych nowoczesnym technologiom medycznym, ICT dla innowacyjnych społeczności lub e-usług, oraz inteligentnym systemom zarządzania.

Szeroki wachlarz tematyczny świadczy o tym, w jak szybkim tempie rozwija się branża IT, jak bardzo jest złożona i jak pomocna jest w wielu innych dziedzinach. Znaczenie i możliwości informatyki na Podkarpaciu rosną, czego wyraz dał Wojciech Materna, Prezes Zarządu Informatyki Podkarpackiej: Stawiamy na współpracę. Województwo Podkarpackie cechuje najwyższy wskaźnik zaufania społecznego, a to w dużym stopniu przekłada się na networking, w który wierzymy. Współpraca jest bardziej korzystna niż rywalizacja, w ten sposób można osiągnąć zdecydowanie więcej niż samemu.  

Konferencji towarzyszyła także ekspozycja, podczas której każdy uczestnik mógł spróbować swoich sił na prototypie symulatora lotów, który jako jedyna powstała konstrukcja, oddaje w pełni fizykę samolotów ultralekkich. Dodatkowo można było usiąść za kierownicą bolidu skonstruowanego przez studentów Politechniki Rzeszowskiej, czy podziwiać łazik marsjański, który zajął pierwsze miejsce podczas tegorocznych zawodów University Rover Challenge odbywających się na pustyni w stanie Utah w Stanach Zjednoczonych. Ponadto można było zaczerpnąć wiedzy na temat nowoczesnych technologii bezpośrednio od specjalistów.

Kongres Profesjonalistów IT został zorganizowany przez Klaster Firm Informatycznych Polski Wschodniej przy współpracy z firmą Exacto Sp. z o.o., a patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Prezydent Miasta Rzeszowa, Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Starosta Powiatu Rzeszowskiego.

 

Partnerem była firma 3s oraz Filmowy.org.

 

Pobierz raport Telko Trendy 2015:

Realizacja: Ideo, Powered by: CMS Edito
Wszelkie prawa zastrzeżone KlasterIT - Klaster Firm Informatycznych Polski Wschodniej | ul. Hanasiewicza 19, pok. 12, Rzeszów, Podkarpacie
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013