KLASTER FIRM INFORMATYCZNYCH
POLSKI WSCHODNIEJ

Aktualności - informacje z Klastra IT i branży informatycznej

Spotkanie networkingowe w Klastrze IT

06-11-2015

Prawie 30 przedstawicieli firm informatycznych z Klastra IT wzięło udział w spotkaniu networkingowym, które odbyło się 6 listopada 2015 r. przy śniadaniu w jednej z rzeszowskich restauracji. Spotkanie miało niecodzienną formułę, a służyło budowaniu relacji, zaufania, dzieleniu się bieżącymi informacjami, poszukiwaniu nowych możliwości współpracy między firmami. Wszystkie te działania w naturalny sposób prowadzą do poszukiwania synergii w biznesie, która przynosi lepsze efekty niż samodzielne działania pojedynczych firm. Zatem efekt pracy w grupie jest wyższy niż suma efektów działań indywidualnych.

Ideą spotkań networkingowych jest jeszcze lepsze wzajemne poznanie się firm tworzących Klaster IT, tym bardziej, że systematycznie rośnie ilość podmiotów tworzących Klaster IT i w tym momencie w Klastrze jest już dokładnie 70 firm.

Przy rosnącej liczbie firm z branży high-tech należących do Klastra IT takie spotkania pozwalają nie tylko na wzajemne poznanie się firm, ale przede wszystkim mają służyć jako platforma do wymiany bieżących informacji, wpływających na wspólne przedsięwzięcia biznesowe. - mówi Paweł Kielanowski, Dyrektor Biura Klastra IT. 

 

Jak wyglądało spotkanie networkingowe Klastra IT?

Każdy uczestnik miał 2 minuty na wypowiedź skierowaną do wszystkich obecnych i mógł w tym czasie podzielić się bieżącymi tematami, które są w jego firmie realizowane. Można było również ogłosić, że potrzebuje wsparcia w danym zakresie, podwykonawcy, lub  partnera do konsorcjum. Generalnie każdy uczestnik musiał się przygotować do spotkania, tj. określić z czym przychodzi? Mogło to być zlecenie, wizja, wolne zasoby w firmie, pomysł na wspólny projekt, itp. Ewentualnie można było również przedstawić swoją firmę (czym się zajmuje, specjalizacja, kierunki rozwoju, itp.).  Po tej 2-minutowej rundzie, był czas na indywidualne rozmowy zainteresowanych stron.

 

Takie spotkania będą odbywać się cyklicznie.

Realizacja: Ideo, Powered by: CMS Edito
Wszelkie prawa zastrzeżone KlasterIT - Klaster Firm Informatycznych Polski Wschodniej | ul. Hanasiewicza 19, pok. 12, Rzeszów, Podkarpacie
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013