KLASTER FIRM INFORMATYCZNYCH
POLSKI WSCHODNIEJ

Aktualności - informacje z Klastra IT i branży informatycznej

Kongres 60. Z Buffalo do Rzeszowa

28-08-2019

Od 18 do 21 lipca przedstawiciele polonii amerykańskiej mieli sposobność, by spotkać się na żywo z reprezentacją ludzi biznesu, nauki, samorządowców oraz wielu innych wyśmienitych gości wchodzących w skład delegacji przybyłej z Polski. Na spotkaniu pojawili się także przedstawiciele miasta Buffalo oraz senatorzy stanowi. Wybór Buffalo na miasto, w którym odbędzie się amerykańska edycja Kongresu 60 milionów nie był przypadkowy. Jest to miasto partnerskie Rzeszowa. Kolejna edycja Kongresu 60 milionów rozpoczyna się 28 sierpnia, a jej finał będzie miał miejsce właśnie w podrzeszowskiej Jasionce.


O Kongresie 60 było głośno w lokalnych mediach stanu Nowy Jork. Stało się tak m.in. dlatego, że tegoroczna edycja przyciągnęła wielu wyśmienitych ekspertów różnych dziedzin. Gościem Kongresu 60 milionów w Buffalo był między innymi minister inwestycji i rozwoju, Jerzy Kwieciński.
KlasterIT był reprezentowany osobiście przez prezesa klastra, Wojciecha Maternę, który wziął udział w panelu na temat rozwoju relacji biznesowych pomiędzy Zachodnim Nowym Jorkiem i polskimi społecznościami na całym świecie. W dyskusji towarzyszyli mu: Katarzyna Stachowicz, reprezentująca Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego i Marzena Furtak-Żebracka z Urzędu Miasta Rzeszowa oraz przedstawiciele amerykańskiego biznesu.
 

Ideą leżącą u podstaw Kongresu 60 milionów - Globalnego Zjazdu Polonii jest integracja polskich środowisk biznesowych zogniskowanych w kraju oraz poza jego granicami. Nazwa Kongresu koresponduje z ogólną liczbą żyjących na świecie Polaków. Obchody przypadającej na 2018 rok setnej rocznicy odzyskania niepodległości stanowiły doskonałą okazję do spotkania w gronie polonijnym i podjęcia dyskusji na temat aktualnego miejsca Polski na mapie świata i naszej pozycji w relacjach międzynarodowych, ze szczególnym uwzględnieniem ich gospodarczego wymiaru. To był doskonały moment, w którym powstała inicjatywa Kongresu 60 Milionów.

 

30 sierpnia b.r. Wojciech Materna weźmie również udział w rzeszowskiej edycji Kongresu 60 i podzieli się swoimi przemyśleniami na temat siły polskich innowacji.

Realizacja: Ideo, Powered by: CMS Edito
Wszelkie prawa zastrzeżone KlasterIT - Klaster Firm Informatycznych Polski Wschodniej | ul. Hanasiewicza 19, pok. 12, Rzeszów, Podkarpacie
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013