KLASTER FIRM INFORMATYCZNYCH
POLSKI WSCHODNIEJ

Aktualności - informacje z Klastra IT i branży informatycznej

Koniec płyt CD

27-07-2011

Płyty kompaktowe (CD) w odwrocie są od ładnych paru lat. Na ich miejsce wchodzi inna forma przenoszenia muzyki w postaci cyfrowej. Pamięć flash coraz częściej staje się nośnikiem, czy to w przenośnych i stacjonarnych odtwarzaczach czy w pendrive-ach. Wygląda na to, że srebrne krążki pomału zaczną znikać także z samochodów. Firma Ford Motor Company, jako pierwszy na świecie duży producent samochodów, oficjalnie zapowiedziała porzucenie tego nośnika.

 

Producent chce wycofać odtwarzacze CD ze swoich samochodów i w ich miejsce wstawiać odtwarzacze wyposażone w porty USB. Do nich podłączyć będzie można pamięci przenośne, dyski twarde oraz odtwarzacze i z nich odtwarzać muzykę.
Pierwszym modelem, który nie będzie mieć opcji "Odtwarzacz CD", stanie się nowy Focus. W standardzie znajdzie się odtwarzacz plików MP3, WMA i innych, wyposażony w port USB. To rozwiązanie jednak nie na długo zagrzeje miejsce w samochodach marki Ford.
 
W 2015 roku, jak szacuje producent, około 2 milionów samochodów marki Ford w Europie będzie wyposażonych w nowy system "infotainment hub", oparty w całości na uwielbianej przez masy (sarkazm gratis) "chmurze". Ford Motor Company już od jakiegoś czasu stara się promować tego typu technologię, pod nazwą Ford SYNC.
 
Realizacja: Ideo, Powered by: CMS Edito
Wszelkie prawa zastrzeżone KlasterIT - Klaster Firm Informatycznych Polski Wschodniej | ul. Hanasiewicza 19, pok. 12, Rzeszów, Podkarpacie
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013