KLASTER FIRM INFORMATYCZNYCH
POLSKI WSCHODNIEJ

Aktualności - informacje z Klastra IT i branży informatycznej

Klaster IT sponsoruje Konkurs Informatyczny

26-03-2012

  We wtorek 27 marca 2012 r. drużyny młodych informatyków zmierzą się w Konkursie Informatycznym, organizowanym przez placówki naukowe z Rzeszowa: Akademickie Liceum Ogólnokształcące, Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania oraz Szkołę Matematyczno-Informatyczną. Rywalizacja zapowiada się interesująco, bo stawką w konkursie są atrakcyjne nagrody, ufundowane przez sponsorów. Inicjatywę wspiera Klaster IT oraz firma Ideo Sp. z o.o.

 

Konkurs będzie składać się z dwóch etapów: części sprawdzającej wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne uczestników. Na początku uczniowie zmierzą się z testem wielokrotnego wyboru składającego się z 25 pytań dotyczących znajomości budowy komputera, urządzeń i sieci komputerowych. W drugim etapie uczestnicy będą zmagać się z zadaniami sprawdzającymi ich umiejętności graficzne oraz poruszania się w świecie wirtualnej rzeczywistości. Rywalizacji towarzyszyć mają także ciekawe gry i zabawy matematyczne.

Realizacja: Ideo, Powered by: CMS Edito
Wszelkie prawa zastrzeżone KlasterIT - Klaster Firm Informatycznych Polski Wschodniej | ul. Hanasiewicza 19, pok. 12, Rzeszów, Podkarpacie
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013