KLASTER FIRM INFORMATYCZNYCH
POLSKI WSCHODNIEJ

Aktualności - informacje z Klastra IT i branży informatycznej

Gość specjalny na konferencji "Systemy przyszłości dla branży handlowej"

21-05-2012

dawid-dolinskiDawid Doliński - Główny specjalista z zakresu zarządzania zapasami i magazynowania w Instytucie Logistyki i Magazynowania w Poznaniu. Współautor autorskiej aplikacji MonZa wspierającej procesy podejmowania decyzji w obszarze zarządzania zapasami. Kierownik lub główny wykonawca wielu projektów usprawniających procesy w obszarze zarządzania zapasami oraz dystrybucji, w tym m. in. dla GRUPA ORLEN S.A., POLKOMTELS.A., KGHM S.A., GRUPA COLIAN S.A., PEPSI-COLA GBP Sp. z o. o., NUTRICIA Polnad Sp. z o.o.; PHILIPS Lighting Poland S.A., ŻYWIEC ZDRÓJ S.A., UNILEVER Polska S.A.. Posiada wieloletnie doświadczenie w konsultingu logistycznym.
Wykładowca w Wyższej Szkole Logistyki z zakresu controlingu logistycznego, zarządzania zapasami, prognozowania i symulacji. Prelegent wielu konferencji i forum z zakresu optymalizacji sieci dystrybucji i łańcuchów dostaw, procesów zakupowych i zaopatrzeniowych, a także trener szkoleniowy w tym zakresie.

Temat wystąpienia: Jak nowocześnie optymalizować procesy logistyczne w rozproszonych strukturach firm
 

INSTYTUT LOGISTYKI I MAGAZYNOWANIA jest zorientowanym rynkowo instytutem badawczym, pełniącym funkcję polskiego centrum kompetencji w logistyce i e-gospodarce. Realizuje prace badawcze i usługi doradcze podnoszące efektywność funkcjonowania przedsiębiorstw i całych łańcuchów dostaw.

 
Od 1990 roku pełni rolę organizacji krajowej GS1 w Polsce. System GS1 jest zbiorem międzynarodowych standardów umożliwiających unikalną identyfikację i elektroniczną wymianę informacji o produktach, przesyłkach transportowych, zasobach, lokalizacjach i usługach. Ponad 5 miliardów transakcji dziennie przeprowadza się na bazie systemu GS1. Obecnie należy do niego ponad milion przedsiębiorstw, w tym ponad 18 000 z Polski.

 
Każdego roku do grona Klientów Instytutu dołączają największe przedsiębiorstwa z kraju i zagranicy. Jako niezależny doradca oferuje swoim Klientom nowoczesne rozwiązania m.in. w zakresie projektowania przestrzeni magazynowych, optymalizacji zapasów, usprawniania sieci dostaw, systemów automatycznej identyfikacji oraz autorskie systemy informatyczne do zarządzania magazynem (MAGS 1) i do zarządzania zapasami (MONZA).

 
Konsekwentnie rozwijane kompetencje w zakresie e-gospodarki umożliwiły podejmowanie roli głównego wykonawcy programów rządowych związanych z rozwojem e-handlu i e-administracji w Polsce. Instytut współpracuje z instytucjami gospodarczymi oraz działa w licznych stowarzyszeniach branżowych. Prowadzi certyfikację logistyków i jest inicjatorem powołania pierwszej uczelni logistycznej w Polsce (Wyższa Szkoła Logistyki). Pozyskaną wiedzę upowszechnia na łamach własnego czasopisma „Logistyka”, w ramach publikacji książkowych, na portalach internetowych oraz podczas organizowanych kongresów.
www.ilim.poznan.pl

 

 

Kliknij i dowiedz się więcej o konferencji IT

Realizacja: Ideo, Powered by: CMS Edito
Wszelkie prawa zastrzeżone KlasterIT - Klaster Firm Informatycznych Polski Wschodniej | ul. Hanasiewicza 19, pok. 12, Rzeszów, Podkarpacie
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013