KLASTER FIRM INFORMATYCZNYCH
POLSKI WSCHODNIEJ

III kwartał 2013

Za nami konferencja Klastra IT

Szacuje się, że już ponad 80% internautów robi zakupy za pośrednictwem internetu. Tradycyjni sprzedawcy stają więc przed nowym wyzwaniem. Jak i kiedy uruchomić m-sklep? Czy media społecznościowe pomagają w sprzedaży? Na te i inne pytania odpowiedzi poszukiwali uczestnicy Konferencji Klastra IT.

 

Więcej:

 

http://www.365podkarpacia.pl/news/aktualnosci,1446,1

Konferencja „Mobile i e-commerce” w Rzeszowie

Tradycyjne przedsiębiorstwa zaczynają przenosić się do Internetu, gdzie  mogą trafić do większej grupy klientów. Eksperci zwracają uwagę, że w najbliższych latach oblicze handlu detalicznego zacznie się zmieniać, a najdynamiczniej rozwijać się będzie handel mobilny.

Klaster Firm Informatycznych Polski Wschodniej oraz Stowarzyszenie Informatyka Podkarpacka organizują konferencję „Mobile & e-commerce w biznesie”.  Będzie to doskonała okazja do poznania m.in. przykładów najbardziej zaawansowanych i rozbudowanych technologicznie platform sprzedażowych oraz nowoczesnych technologii mobilnych oraz rozwiązań e-commerce.

26 września w Hotelu Rzeszów spotkają się specjaliści zajmujący się tymi sprawami. Wśród prelegentów będą uznani specjaliści, reprezentanci firm zdobywających coraz silniejsza pozycję w branży.

 

Więcej:

 

http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/view/5700/konferencja-mobile-i-e-commerce-w-rzeszowie

Rozkręć biznes w e-handlu

Wygoda, atrakcyjne ceny, nieograniczony dostęp, a także bogata oferta – to główne powody, dla których zakupy poprzez internet mają rzeszę fanów. Popularność takiej metody wciąż rośnie.

Coraz więcej osób decyduje się na model kupowania bez wychodzenia z domu. A jak e-commerce wygląda od strony przedsiębiorców? W miniony czwartek, tj. 26 września, w Hotelu Rzeszów obyła się konferencja „Mobile & e-commerce w biznesie”. Stolica Podkarpacia zgromadziła ponad 150 osób, które dyskutowały na temat handlu internetowego. Podczas konferencji uczestnicy mieli okazję poszerzenia swojej wiedzy dzięki prelekcjom przedstawicieli biznesu.

 

Więcej:

 

http://www.carpatiabiznes.pl/wydarzenia_i_aktualnosci,rozkrec_biznes_w_e_handlu.html

Informatyka na topie

Informatyka to najchętniej wybierany kierunek studiów w Polsce – ogłosiło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wpływ na to ma nie tylko zapotrzebowanie na rynku pracy, ale również nacisk ośrodków akademickich na rozwijanie infrastruktury informatycznej.

 

Więcej:

 

http://inwestycje.pl/firma/Informatyka-na-topie;213459;0.html

Informatyka też jest kobietą

Czy branża IT ma płeć? Czy kobieta może być programistą? Nie da się ukryć, że świat informatyki pozostaje cały czas zdominowany przez mężczyzn. Zaledwie 10% specjalistów tej branży to kobiety. Twierdzenie jednak, że to zawód wyłącznie „męski” jest stereotypem, który należy obalić.

 

Więcej:

 

http://inwestycje.pl/kariera/Informatyka-tez-jest-kobieta;207190;0.html

Cudze chwalicie, swego nie znacie – czyli jak Podkarpacka blogosfera rośnie w siłę

Jeszcze kilka lat temu utożsamiane były z internetowymi pamiętnikami. Obecnie stały się opiniotwórczym medium. W ciągu pięciu lat podwoiły swój zasięg. Odwiedza je ponad 11 milionów polskich Internautów. O czym mowa?

 

Więcej:

 

http://rzeszowska24.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2405:cudze-chwalicie-swego-nie-znacie--czyli-jak-podkarpacka-blogosfera-ronie-w-si&catid=39:rzeszow&Itemid=205

Oszustwa internetowe – czy w sieci możemy czuć się jeszcze bezpieczni?

Treści jakie przeglądamy w Internecie, nasze hasła do skrzynek pocztowych, kont bankowych czy portali społecznościowych – to potencjalny cel ataków cyberprzestępców. Obecnie bycie w sieci anonimowym wydaje się nie możliwe, co więcej, w pewnych sytuacjach podanie własnych danych staje się koniecznością.

 

Więcej:

http://www.jaslo4u.pl/oszustwa-internetowe-czy-w-sieci-mozemy-czuc-sie-jeszcze-bez-newsy-jaslo-15373

Realizacja: Ideo, Powered by: CMS Edito
Wszelkie prawa zastrzeżone KlasterIT - Klaster Firm Informatycznych Polski Wschodniej | ul. Hanasiewicza 19, pok. 12, Rzeszów, Podkarpacie
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013