KLASTER FIRM INFORMATYCZNYCH
POLSKI WSCHODNIEJ

Aktualności - informacje z Klastra IT i branży informatycznej

Rzeszowska Fabryka e-biznesu wśród najlepszych firm w Europie Środkowej

30-10-2012

Feb jako "Wschodząca gwiazda"


Ideo po raz drugi w rankingu.

Fabryka e-biznesu zajęła 10 miejsce w rankingu Deloitte Technology Fast 50 Central Europe w kategorii Wschodzące Gwiazdy czyli firm, które w rozwijają się w najszybszym tempie. To już druga, po Ideo Sp. z o.o., firma należąca do Klastra IT, która znalazła się w tym prestiżowym zestawieniu.

Już po raz XIII opracowano ranking Deloitte Technology Fast 50 CE, który podobnie jak w latach ubiegłych, tworzą trzy kategorie: Technology Fast 50, Wschodzące Gwiazdy oraz Wielka Piątka. Zestawienie identyfikuje najszybciej rozwijające się firmy technologicznie innowacyjne na podstawie tempa wzrostu rocznych przychodów operacyjnych. Tę, XIII już edycję zdominowały podmioty z sektora oprogramowania (55 proc.) i z branży internetowej (35 proc.).

W kategorii Wschodzące Gwiazdy – na 10 pozycji uplasowała się rzeszowska Fabryka e-biznesu. Jesteśmy agencją marketingu interaktywnego i specjalizujemy się w kompleksowej obsłudze marek w Internecie, dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań z dziedziny marketingu digitalowego oraz produkcji oprogramowania internetowego pomagającego usprawnić procesy w firmach, zwiększać wydajność pracowników lub podnosić wyniki sprzedaży. Tak wysoka lokata w rankingu to dla nas sygnał, że zmierzamy w dobrym kierunku, a jednocześnie ogromna motywacja do dalszej równie intensywnej pracy – wyjaśnia Mateusz Zych, prezes Fabryki e-biznesu.

Fabryka e-biznesu to także jeden z członków Klastra Firm Informatycznych Polski Wschodniej, którego idea funkcjonowania bazuje na działaniach zmierzających do budowy silnego sektora teleinformatycznego w tej części kraju.

W tym roku w rankingu rywalizowały firmy z 17 krajów: Polski, Czech, Węgier, Łotwy, Estonii, Słowacji, Bułgarii, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Słowenii, Bośni i Hercegowiny, Albanii, Macedonii, Mołdawii, Czarnogóry i Litwy. Warto dodać, że w zestawieniu ponownie znalazła się rekordowa ilość przedsiębiorstw z Polski. Ponad 50% firm w kategorii głównej pochodzi z naszego kraju.

Pełen ranking można znaleźć pod adresem: http://www.deloitte.com/view/pl_PL/pl/dla-prasy/Raporty/668b36772189a310VgnVCM3000003456f70aRCRD.htm

Realizacja: Ideo, Powered by: CMS Edito
Wszelkie prawa zastrzeżone KlasterIT - Klaster Firm Informatycznych Polski Wschodniej | ul. Hanasiewicza 19, pok. 12, Rzeszów, Podkarpacie
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013