KLASTER FIRM INFORMATYCZNYCH
POLSKI WSCHODNIEJ

Aktualności - informacje z Klastra IT i branży informatycznej

Wizyta Radców Handlowych zagranicznych placówek dyplomatycznych na Podkarpaciu

09-03-2016

fot. Podkarpackie.pl


fot. Podkarpackie.pl


fot. Podkarpackie.pl

W dniach 9-10 marca gościliśmy na Podkarpaciu Radców Handlowych zagranicznych placówek dyplomatycznych, zrzeszonych w ramach Klubu Radców przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie. Na Podkarpaciu gościliśmy dyplomatów z 29 krajów, z 5 kontynentów. 20 reprezentuje Europę, jeden Australię, po jednym z Ameryki Północnej i Południowej (Meksyk i Brazylia), trzech jest z Azji (Chiny, Malezja, Filipiny) a czterech kolejnych z Afryki (RPA, Maroko, Kongo, Angola). Z grona grupy G20 – najbogatszych państw świata, reprezentowanych jest aż 6 państw Australia, Brazylia, Chiny, Meksyk, RPA i Rosja.

 

Celem wizyty było przedstawienie potencjału gospodarczego województwa. Służyła temu prezentacja najważniejszych ośrodków gospodarczych regionu tj. Rzeszowa, Mielca, Krosna, Tarnobrzega i Stalowej Woli, w tym prezentacja specjalnych stref ekonomicznych i wybranych inwestycji.


Spotkanie przedstawicieli Klastra IT z radcami odbyło się w dniu 9 marca w godz. 9.00 – 13.00 w Podkarpackim Parku Naukowo Technologicznym "Aeropolis". Klaster IT również zaprezentował niezwykle mocną w tej części Europy branżę informatyczną prężnie rozwijającą się właśnie na Podkarpaciu.

 

Więcej informacji: http://podkarpackie.pl/index.php/wspopraca-midzynarodowa/aktualnoci/4462-dyplomaci-odwiedzaja-podkarpacie

Realizacja: Ideo, Powered by: CMS Edito
Wszelkie prawa zastrzeżone KlasterIT - Klaster Firm Informatycznych Polski Wschodniej | ul. Hanasiewicza 19, pok. 12, Rzeszów, Podkarpacie
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013