KLASTER FIRM INFORMATYCZNYCH
POLSKI WSCHODNIEJ

Aktualności - informacje z Klastra IT i branży informatycznej

O klastrach na Zamku Królewskim w Warszawie

30-11-2011

Prezes Stowarzyszenia Informatyka Podkarpacka był gościem i ekspertem Wielkiej Gali, która miała miejsce 17 listopada 2011 r na Zamku Królewskim w Warszawie.

O klastrach na Zamku Królewskim w Warszawie

Już po raz szósty zostały wręczone złote statuetki i dyplomy Międzynarodowego Konkursu EuroCertyfikat. Wielka Gala odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie – miejscu odpowiadającym randze tego wydarzenia. Uroczystość poprzedziła ogólnopolska konferencja poświęcona klastrom jako innowacyjnej formie wsparcia biznesu. Partnerem merytorycznym konferencji był Klaster Instytucji Otoczenia Biznesu.

 

Tematyka konferencji, w której uczestniczyło ponad 300 gości, została dobrana tak, by jak najpełniej odpowiedzieć na potrzeby jej uczestników. Przekrój zagadnień był nie tylko aktualny, ale i szeroki: od klasteringu, poprzez źródła finansowania inwestycji, systemy zarządzania, a na zatorach płatniczych kończąc. Wiedzą i bogatym doświadczeniem z uczestnikami konferencji podzielili się najlepsi specjaliści w kraju, m.in.: Igor Mitroczuk z Ministerstwa Gospodarki, prezes Krajowego Rejestru Długów Adam Łącki, prezes spółki Rzetelna Firma Waldemar Sokołowski, dyrektor zarządzający BSI Group Polska Joanna Bańkowska, doradca Zarządu Kredyt Banku Krzysztof Kokot, Sebastian Rynkiewicz z Klastra Instytucji Otoczenia Biznesu. – Spodziewane w Europie spowolnienie tempa wzrostu gospodarczego i coraz poważniejsze kłopoty krajów strefy euro to problemy, z którymi będą musieli się zmierzyć także polscy przedsiębiorcy. Mam nadzieję, że nasza konferencja wskazała rozwiązania, które pomogą firmom nie tylko przetrwać w tych trudnych czasach, ale także umożliwią im rozwój. Właściwym kierunkiem rozwoju jest wspieranie powiązań kooperacyjnych, czyli klastrów, które mogą podnieść innowacyjność polskiej gospodarki – podsumował konferencję Tomasz Kozłowski, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Doradczego i Konsultingowego.

 

Po zakończeniu konferencji odbyła się Wielka Gala wręczenia złotych statuetek i dyplomów EuroCertyfikat 2011. EuroCertyfikat to prestiżowe, europejskie wyróżnienie przyznawane wyselekcjonowanej grupie podmiotów. Kapituła Konkursowa nagradza najlepsze przedsiębiorstwa, samorządy i jednostki medyczne. Na tle konkurencji wyróżniają się one sprawną organizacją i zarządzaniem, doskonałą polityką rozwoju, najwyższą jakością oferowanych produktów oraz usług. Laureaci EuroCertyfikatów biorą udział w Europejskim Programie Promocji Jakości. O to prestiżowe wyróżnienie walczyło kilkaset firm, instytucji oraz samorządów. W tym roku Kapituła Konkursowa wyłoniła ponad 90-ciu Laureatów w ośmiu kategoriach. Niektóre firmy i instytucje EuroCertyfikat odebrały po raz kolejny, co potwierdza ich rzetelność i profesjonalizm. Inni zostali wyróżnieni po raz pierwszy, co jest nagrodą za ich wysiłek i konsekwencję w projakościowych działaniach. Wszystkich Laureatów Międzynarodowego Konkursu EuroCertyfikat łączy jedno – są oni liderami w swoich branżach.

 

Tego typu wydarzenia – ogólnopolska konferencja i Wielka Gala EuroCertyfikat – są doskonałą okazją do nawiązania nowych kontaktów biznesowych i miejscem inspirujących debat o gospodarce. Oba wydarzenia już na stałe wpisały się w kalendarz najważniejszych imprez biznesowych w kraju.

Organizatorem Konferencji oraz Wielkiej Gali EuroCertyfikat jest Polskie Stowarzyszenie Doradcze i Konsultingowe, współpraca – EuroFirma Media Sp. z o.o., wydawca Magazynu Przedsiębiorcy „EuroFirma.pl”. Klaster Instytucji Otoczenia Biznesu był partnerem merytorycznym.

Podobne news
Realizacja: Ideo, Powered by: CMS Edito
Wszelkie prawa zastrzeżone KlasterIT - Klaster Firm Informatycznych Polski Wschodniej | ul. Hanasiewicza 19, pok. 12, Rzeszów, Podkarpacie
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013