KLASTER FIRM INFORMATYCZNYCH
POLSKI WSCHODNIEJ

Rola Klastra w konsolidacji branży IT

Rola Klastra w konsolidacji branży IT, 16.12.2011

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Klaster to szansa na rozwój branży IT
w południowo-wschodniej Polsce

 

 

W piątek 16 grudnia br. w Hotelu Nowy Dwór w Świlczy k. Rzeszowa odbyła się konferencja pn. „Rola Klastra w konsolidacji branży IT” z udziałem przedstawicieli lokalnych firm informatycznych. Podczas spotkania, którego organizatorem było Stowarzyszenie Informatyka Podkarpacka do Klastra IT przyjęto ośmiu nowych członków.

 

Klaster to szansa dla lokalnych firm, które dzięki współpracy mogą stać się realną  konkurencją dla dużych przedsiębiorstw z innych części kraju – oto wniosek z piątkowej konferencji Wschodniego Klastra Informatycznego, którego inicjatorem i koordynatorem jest Stowarzyszenie Informatyka Podkarpacka. Dokładnie rok po powołaniu Klastra IT, jego członkowie spotkali się, aby podsumować dotychczasowe osiągniecia, dyskutować o możliwościach rozwoju i wyznaczonych celach oraz przyjąć do swojego grona nowe podmioty.

 

Tematyka konferencji koncentrowała się wokół możliwości rozwoju tutejszych firm z branży IT, jakie płyną z przynależności do Klastra. Ponadto omawiano kwestie budowy marki Podkarpacia jako regionu o dynamicznie rozwijającym się potencjale informatycznym.Jak mówił Wojciech Materna, Prezes Stowarzyszenia Informatyka PodkarpackaDziałając w Klastrze, mniejsze firmy mają możliwość łączenia swoich mocnych stron i niwelowania słabych. Przedsiębiorcy, którzy współpracują, uzupełniają się i zaczynają być siłą, zauważalną nie tylko w regionie, ale także w skali kraju.

 

Nowe firmy w Klastrze IT

Podczas konferencji do grona członków Klastra IT dołączyło osiem kolejnych podmiotów: DATA-COM Piotr Data - dostawca internetu i usług internetowych, COMMIT Polska Sp. z o.o. – firma zajmująca się dostarczaniem biznesowych rozwiązań IT, eSecure Sp. z o.o. – podmiot oferujący usługi z zakresu bezpieczeństwa informacji i systemów informatycznych, LOGITO Sp. z o.o. - dostawca elektronicznych systemów obiegu dokumentów, Agencja Reklamowa PIXELPR - oferująca usługi z zakresu marketingu interaktywnego oraz identyfikacji wizualnej, VEGACOM Sp. jawna – firma świadcząca usługi telekomunikacyjne i teleinformatyczne, ABC Serwis Arkadiusz Płąnica – podmiot specjalizujący się dostarczaniem i konfiguracją sprzętu komputerowego, a także projektowaniem i instalacją sieci LAN oraz systemów telefonicznych i VoIP oraz Exacto Sp. z o.o. – eksperci public relations oferujący nie tylko doradztwo, tworzenie i realizację strategii marketingowych i PR, ale także nowoczesne rozwiązania technologiczne służące do oceny i pomiaru działań komunikacyjnych.

 

Przypomnijmy, dotychczas Wschodni Klaster Informatycznych zrzeszał osiem firm: TOP S.A., BIURO-MAT Sp. z o.o., BMM Sp. z o.o., ETOB-RES Sp. z o.o., Ideo  Sp. z o.o., DIGIT-AL. Andrzej Lesiak, VIRTUAL S.C. oraz Agencje Kreatywną 4N.

 

Klaster IT: Mnożymy potencjał

To bardzo ważne, że Klaster wzbogaca się o nowych członków. Firmy z tej samej branży, zamiast koncentrować się na rywalizacji między sobą, mogą, efektywnie współpracować, tym samym zwiększając swoje szanse na sukces. Działając razem możemy realizować większe projekty, przerastające możliwości pojedynczych firm – wyjaśnia Wojciech Materna.

 

Inicjatorem i wizytówką Klastra IT jest działające od 2006 roku Stowarzyszenie Informatyka Podkarpacka, skupiające szesnaście firm z tej branży. Misją Stowarzyszenia jest budowa silnego sektora IT w Polsce Wschodniej.

 

Kontakt dla mediów:

Wojciech Materna, Prezes Stowarzyszenia Informatyka Podkarpacka

tel. 602 620 841, mail:

Realizacja: Ideo, Powered by: CMS Edito
Wszelkie prawa zastrzeżone KlasterIT - Klaster Firm Informatycznych Polski Wschodniej | ul. Hanasiewicza 19, pok. 12, Rzeszów, Podkarpacie
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013