KLASTER FIRM INFORMATYCZNYCH
POLSKI WSCHODNIEJ

Zintegrowane systemy informatyczne dla branży WOD-KAN

Zintegrowane systemy informatyczne dla branży WOD-KAN, 27.09.2012

27 września 2012 r. w warszawskim Centrum Konferencyjnym Adgar Plaza odbyła się ogólnopolska konferencja dla branży wodno-ściekowej. Tematem spotkania organizowanego przez Wschodni Klaster Informatyczny były „Zintegrowane systemy informatyczne dla branży WOD-KAN”. Program obejmował nie tylko wystąpienia prelegentów, ale również panel dyskusyjny i rozmowy kuluarowe.

Konferencja zgromadziła blisko 70 uczestników - przedstawicieli branży wodno-ściekowej oraz firm informatycznych, które myślą o rozszerzeniu swojej oferty o rozwiązania dedykowane firmom komunalnym, jak również o współpracy z Klastrem IT.

Pierwsze wystąpienie miał Zygmunt Bajda, Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Informatyki „Etob-Res” Sp. z o.o.. Tematem jego prezentacji był „System Informatyczny w firmie w branży komunalnej”. Następnie Marcin Lipiec reprezentujący Ideo Sp. z o.o. opowiadał między innymi o innowacyjnych rozwiązaniach w obsłudze klientów, a także przedstawił wskazówki istotne przy tworzeniu stron internetowych. Krzysztof Chudziński, Kierownik Działu Projektowania i Programowania firmy P.I. „Etob-Res” Sp. z o.o. oraz Michał Harasim, współwłaściciel 7GIS podjęli temat „Integracja systemu klasy ERP z systemem informacji przestrzennej GIS”.

Tuż po lunchu ponownie przy mikrofonie stanął Krzysztof Chudziński tym razem jednak w towarzystwie Rafała Spławskiego z firmy Apator Powogaz S.A.. Tematem ich wystąpienia były „Radioodczyty – nowoczesna technologia bezprzewodowa dla inkasenta”. Jako ostatni głos zabrał dr Zbigniew Chmielewski, Wiceprezes Zarządu Exacto Sp. z o.o., wykładowca Uniwersytetu Wrocławskiego, którego prezentacja dotyczyła wizerunkowych sytuacji kryzysowych w branży wodno-kanalizacyjnej. Uczestnicy dowiedzieli się nie tylko, jakie działania, zachowania i sytuacje mogą doprowadzić do kryzysu wizerunkowego, ale też jak sobie z nimi radzić i przede wszystkim – w jaki sposób zapobiegać ich wystąpieniu.

Realizacja: Ideo, Powered by: CMS Edito
Wszelkie prawa zastrzeżone KlasterIT - Klaster Firm Informatycznych Polski Wschodniej | ul. Hanasiewicza 19, pok. 12, Rzeszów, Podkarpacie
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013